Történelmet jelenítenek meg ezek a lapok, sok apró szépséggel, reménységgel – fogalmazott Csapláros Andrea, a Savaria Múzeum igazgatója a megnyitón, kiemelve, hogy olyan fontosnak gondolják az emlékév e kiállítását is, hogy múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartanak benne. Ma már nehéz belegondolni, mit jelentett egy-egy lap a katonák számára, akik mindig várták a postát, nem kevesebbet, mint hogy igen, él a szeretet a távollévőkkel, és ez még akár a túlélésben, a gyógyulásban is segített.
A képes-levelezőlapok szinte mindent megörökítettek, témájuk sokasága kimeríthetetlen.
Jelen kiállítás első tablóján a háborús képes-levelezőlapok történetéről olvashatunk, majd bemutatunk néhány Vas megyei I. világháborús emlékművet, emléktáblát.
Geider Péter Szombathely, Batthyány tér 8 szám alatti lakos hozott a kiállításhoz pár lapot, melyeket déd – és nagyszülei írtak, illetve kaptak.
Drenovácz István – a 11-es Huszár hagyományőrző egyesület elnöke lelkes képeslevelezőlap gyűjtő a huszárokkal kapcsolatos képes-levelezőlapokat gyűjti – szintén a kiállítás sokszínűségéhez bocsátott pár lapot rendelkezésünkre.
11 tabló Juhász Árpád hegyfalui képeslevelezőlap-gyűjtő a Képeslevelezőlap - Baráti Kör vezetője által összeállított I. világháborús anyag látható, melynek felépítése:
A következő tablókon Dr. Szedenik Ernőnek a frontról Iluska hugának írt lapjai láthatók, melyet Sudárné Molnár Zsuzsanna dolgozott fel.